blog, Receta

10 11 2020

Supe me panxhar

Kjo eshte ajo supa qe une do haja cdo dite dhe nuk do merzitesha 😍😍😍 Njesoj si mua, edhe Amara

Read more

blog

09 11 2020

Tershere me boronica

Jeni gati per nje nga ato recetat qe do t’i beje mengjeset tuaja me te bukura? Jam e sigurte qe

Read more

Receta

12 10 2020

Nutella e bërë vetë

Nuk besoj se ka njeri ne rruzullin tokësor që po t’i pyesësh a e kanë qejf nutellën, të përgjigjen: jo.

Read more

blog, Receta

04 10 2020

Omletë me perime

Nëse ka një ushqim që unë nuk e ndaj nga menuja ime, ajo eshte omleta. Ushqimi më i thjeshtë dhe

Read more

blog, Receta

04 10 2020

Cous cous me perime dhe gjoks pule

Përbërësit – ½ 1epe – ½ Spece jeshil, 1/2 spec i kuq – ½ Kungull – 3 Kerpudha – 50

Read more

blog, Receta

04 10 2020

Qofte pule në furrë

Për dy persona Përbërësit : 200-300 gram gjoks pule 1 kokërr qepë 2 vezë Peksimadhe (ose bukë e therrmuar që

Read more

blog, Receta

04 10 2020

Pite me miell qiqrash

Prej kohësh jam munduar që miellin grurit ta zëvendësojë me alternativa të tjera më të shëndetshme dhe më pak kalorike.

Read more

blog, Receta

04 10 2020

Sallatë me lakër të kuqe dhe salmon

  Ah perimet, kaq të shëndetshme dhe kaq të shijshme, sidomos nëse dini të bëni kombinimi e duhur, sicc është

Read more

blog, Receta

04 10 2020

Rrathet e energjise

E di që ky emër mund t’ju duket I ccuditshëm, aq më shumë kur bëhet fjalë për një ëmbëlsirë, por

Read more