blog, Receta

04 10 2020

Omletë me perime

Nëse ka një ushqim që unë nuk e ndaj nga menuja ime, ajo eshte omleta. Ushqimi më i thjeshtë dhe

Lexo më shumë

blog, Receta

04 10 2020

Cous cous me perime dhe gjoks pule

Përbërësit – ½ 1epe – ½ Spece jeshil, 1/2 spec i kuq – ½ Kungull – 3 Kerpudha – 50

Lexo më shumë

blog, Receta

04 10 2020

Qofte pule në furrë

Për dy persona Përbërësit : 200-300 gram gjoks pule 1 kokërr qepë 2 vezë Peksimadhe (ose bukë e therrmuar që

Lexo më shumë

blog, Receta

04 10 2020

Pite me miell qiqrash

Prej kohësh jam munduar që miellin grurit ta zëvendësojë me alternativa të tjera më të shëndetshme dhe më pak kalorike.

Lexo më shumë

blog, Receta

04 10 2020

Sallatë me lakër të kuqe dhe salmon

  Ah perimet, kaq të shëndetshme dhe kaq të shijshme, sidomos nëse dini të bëni kombinimi e duhur, sicc është

Lexo më shumë

blog, Receta

04 10 2020

Rrathet e energjise

E di që ky emër mund t’ju duket I ccuditshëm, aq më shumë kur bëhet fjalë për një ëmbëlsirë, por

Lexo më shumë

blog, Receta

04 10 2020

Rrathet e energjise – 2

E di që ky emër mund t’ju duket I ccuditshëm, aq më shumë kur bëhet fjalë për një ëmbëlsirë, por

Lexo më shumë

blog, Receta

04 10 2020

Muffins me perime

Për mua muffins do të mbeten gjithmonë një ndër ato ushqime të cilat kryesojnë listën e gatimeve të thjeshta, të

Lexo më shumë

blog, Receta

04 10 2020

“Makarona prej kungulli” me kerpudha, shparguj dhe salmon

Makaronat janë të mira shumë, për këtë besoj biem dakord të gjithë, por po aq dakord biem edhe për faktin

Lexo më shumë