blog, Receta

Akullore me gjalp kikiriku, proteine dhe fruta

Perberesit

100 gr gjalp kikiriku

3 luge kako

1 scoop (30 gr proteine)

Frute sipas deshire (por ta keni fitur ne ngrirje per disa ore me pare)

Akull (opsionale)

Arra ose bajame per ti hedhur siper.

Pergatitja

Fusim te gjithe perberesit (pervec arrave) ne kombinat. I leme 1-2 minuta sa te behet nje mase kremoze, si akullore. E hedhim ne tas dhe i shtojme arrat/bajamet. Kaq ishte 🙂

Lini një Përgjigje