blog, Motivim

Brownie me boronica

– 80 gr hurma

– 2 lugë gjelle vaj kokosi

– 1 lugë gjelle ujë

– 100 gr bajame

– 2 lugë gjelle kakao e zezë

– 30 gr fara luledielli

– 80 gr boronica

Përgatitja

Hedhim fillimisht në kombinat hurmat, vajin e kokosit dhe ujin. I përziejmë për disa sekonda. Më pas shtojë bajamet, kakaon, farat dhe boronicat dhe I përziejmë sërish për 40-60 sekonda, derisa të krijohet një masë homogjene. Masën e krijuar e vendosim në një tavë (ku kemi vendosur një letër më parë) dhe e fusim në sobë për 10-15 minuta (në 180-200 gradë).

Lini një Përgjigje