blog, Receta

“Cokollatë” me gjalp kikiriku

Përbërësit

– 200 gr gjalp kikiriku

– 2 lugë e gjysmë (gjelle) mjalt

– 1 lugë e gjysmë kakao

– 50 ml vaj kokosi

– 1 scoop protein

Përgatitja

Hedh gjithë përbërësit në një tas dhe i përzien mirë, derisa të jenë bërë njësh me njëri tjetrin.

Masën e krijuar e vendosim në një tavë të vogël, ku kemi vendosur një letër kuzhine poshtë.

E fusim në ngrirje për 60 minuta.

Pasi e nxjerrim e ndajmë në copa të vogla.

Lini një Përgjigje