blog

Tershere me boronica

Jeni gati per nje nga ato recetat qe do t’i beje mengjeset tuaja me te bukura? Jam e sigurte qe do dashuroheni qe me lugen e pare.

Perberesit – 80 ml qumesht (une perdora bajame, mund te perdorni cfare te deshironi) – 30 gr tershere – 2 luge gjalp kiki ose bajame – 70 gr boronica – 1 veze – 1 luge caji baking powder – 1/2 banane – 15 gr rrush i thate

Pergatitja
Ndezim soben paraprakisht ne 180-200 grade. Hedhim te gjithe perberesit ne nje tas dhe i perziejme mire. Me pas masen e krijuar e hedhim ne nje tave te vogel per furre. E leme 30-35 minuta.
Provojeni dhe nuk do t’i ndaheni me 😍😍😍

Leave a Reply