Pjeshkë e pjekura me kos, mjalt dhe bajame

Përbërësit

– Një pjeshkë (mund të zëvendësohet edhe me dardhë, ose mollë, në varësi të stinës, ose shijes)

– Dy lugë kos

– Një lugë gjelle mjalt

– 10 gram bajame (ose arra)

Përgatitja

Një pjeshkë e ndajmë në dysh, I heqim bërthamën dhe e vendosim në theksen e bukës për 5-6 minuta. Pasi e nxjerrim I shtojmë kos, mjalt dhe bajamet e thërrmuara.

Shporta
Identifikohu

S'keni ende një llogari?

Llogaria ime