blog, Receta

Sallatë me lakër të kuqe dhe salmon

 

Ah perimet, kaq të shëndetshme dhe kaq të shijshme, sidomos nëse dini të bëni kombinimi e duhur, sicc është ai në këtë sallatë.

Përbërësit

– Lakër e kuqe

– Domate

– Finok

– Spec I kuq

– Karrotë

– Rrepa

– Qepë e njomë

– Salmon I tymosur

– Fara të ndryshme

– Krip, piper, vaj ulliri

Përgatitja

Grijmë fillimisht hollë lakrën e kuqe. Më pas shtojmë gradualisht perimet e tjera: domate, spec, karrotë, finok, rrepa, qepë e njomë dhe në fund vendosim salmonin e tymosur dhe farat. Hedhim kripën, piperin dhe vajin e ullirit dhe është gati.

Lini një Përgjigje