Tartë e shëndetshme me fruta pylli

Përbërësit

– 10 hurma arabie

– 3 lugë miell kokosi

– 3 lugë tërshërë

– 2 lugë gjelle gjalp bajame, ose kikiriku

– 1 lugë gjelle mjalt ose (maple syrup)

– 1 filxhan kafe me qumësht bajame

– 100 gr fruta pylli (unë përdora manaferra dhe boronica).

Përgatitja

Hedhim gjithë përbërësit në kombinat dhe I lëmë të përzihen derisa të krijohet një masë e njëtrajtshme. Masën e krijuar e vendosim në një tavë të vogël dhe e fusim në ngrirje ku e lëmë për 1 orë.

Shporta
Identifikohu

S'keni ende një llogari?

Llogaria ime