blog, Receta

04 10 2020

Pite me qofte qiqrash

Oh sa qejf e kam këtë recetë. Kaq e lehtë për t’u përgatitur dhe kaq e shijshme. Dhe është një

Lexo më shumë

blog, Receta

04 10 2020

Quinoa me pulë, qiqra dhe rrush të thatë

Doni një pjatë të pasur me proteina dhe fibra. Një vakt gjithe shije dhe shumë I shëndetshëm te cilin mund

Lexo më shumë

blog, Receta

04 10 2020

“Kunguj makarona” me fileto dhe kerpudha

Kohët e fundit jam fiksuar me recetën që do të postoj tani: “kunguj makarona” me fileto dhe kërpudha. Harrojini makaronat

Lexo më shumë

blog, Receta

04 10 2020

Mousse me gjalp bajame

Nese doni nje embelsire qe ta keni gati per 10 minuta dhe ta dashuroni per shijen qe ka, atehere duhet

Lexo më shumë

blog, Receta

04 10 2020

Bullgur me perime dhe qumësht kokosi

Po ju a them që në fillim, kjo recetë merr vlerë dhe shije vetëm nëse bëhet me qumshtin e kokosit,

Lexo më shumë

blog, Receta

04 10 2020

Barreta proteinike

Sa herë t’ju shkojë mendja për të ngrënë dicka të mirë, por pa abuzuar dhe duke marrë proteinën aq të

Lexo më shumë

blog, Receta

04 10 2020

Reçel luleshtrydhe pa sheqer

Kjo është receta e reçelit të luleshtrydhes më e thjeshte dhe më e shëndetshme që ekziston. Dhe kur ju a

Lexo më shumë

blog, Receta

04 10 2020

“Turli i vecantë” me gjoks pule

Jemi mësuar që zakonisht gjellën që e njohim me emrin “turli” ta përgatisim me patate, karrota, patëllxhana dhe kunguj. Epo,

Lexo më shumë

blog, Receta

04 10 2020

Chia pudding

Farat chia janë të pasura me fibra, proteine dhe yndyrna të mira, prandaj nuk duhet të mungojnë në recetat tuaja.

Lexo më shumë