blog, Receta

Mousse me gjalp bajame

Nese doni nje embelsire qe ta keni gati per 10 minuta dhe ta dashuroni per shijen qe ka, atehere duhet te provoni kete mousse-in me gjalp bajame 🤤🤤🤤 Lajmi i mire eshte qe nje gote si kjo, ka vetem 300 kalori 😍

Perberesit

– 250 gr ricotta

– 2 luge kakao

– 2 luge mjalt ose shurup panje (maple syrup)

– 2 luge gjelle gjalp bajame

– 1 luge gjelle kokos i grir (nese nuk e keni eshte ok, ama i jep shume shume shije)

– 50 gr cokollate (e zeze) e therrmuar.

– luleshtrydhe

Pergatitja

I perzieni te gjitha bashke mire e mire. E ndani neper gota dhe i hidhni luleshtrydhe siper. E fusni ne frigorifer per 10-15 minuta.

Lini një Përgjigje