Muffins me perime

Për mua muffins do të mbeten gjithmonë një ndër ato ushqime të cilat kryesojnë listën e gatimeve të thjeshta, të shpejta, praktike dhe shumë të shijshme. Sidomos nëse keni fëmijë, muffins, të ëmbël apo të...

Continue reading

Qofte pule në furrë

Për dy personaPërbërësit :200-300 gram gjoks pule 1 kokërr qepë 2 vezë Peksimadhe (ose bukë e therrmuar që gjendet në supermarket) Hudhër Krip Piper Rigon Arrë moskat MajdanozPërgatitjaGjoksin e pulës e vendosim në grirëse (mikser) dhe e lëmë të grihet sa më shumë. Skuqim...

Continue reading